Ο τοπικός διαγωνισμός EOES 2024 πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 09/12/2023 σε σύμπραξη με το ΕΚΦΕ Ν. Σμύρνης. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν τριμελείς ομάδες μαθητών της Β’ Τάξης του Λυκείου, συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς τους.

Από τα Σχολεία αρμοδιότητας του ΕΚΦΕ Αλίμου έλαβαν μέρος:

• 1ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΤΑΚΗΣ ΖΕΝΕΤΟΣ
  • 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΕΛ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΩΗ

Η διεξαγωγή όλης της διαδικασίας ήταν άψογη και ευχαριστούμε γι’ αυτό τόσο τους μαθητές όσο και τους καθηγητές τους.

Επιπλέον οφείλουμε να ευχαριστήσουμε για τη βοήθεια και την ενεργό συμμετοχή τους:

Τον Διευθυντή της Δ’ Δ.Δ.Ε Αθήνας κ. Λεωνίδα Μάντζο για την συνεχή υποστήριξη που μας παρείχε.

Τους Συμβούλους Εκπαίδευσης, κλάδου ΠΕ04, της Δ’ Δ.Δ.Ε. Αθήνας κ.κ. Ι. Γράψα και Σ. Δόση.

Την συνάδελφο Βιολόγο κα Τάκη Δήμητρα, από το 1ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης, για την πολύτιμη βοήθειά της.

Τέλος είναι αυτονόητο ότι πρέπει προσωπικά να ευχαριστήσω τον εξαιρετικό συνάδελφο, Υπεύθυνο του ΕΚΦΕ Ν. Σμύρνης, για την άψογη συνεργασία μας, κ. Αθανάσιο Γκουρμπή.

Ο Υπεύθυνος του ΕΚΦΕ Αλίμου

Κυπριανός Φραγκάκης – Φυσικός MSc